Добре дошли във форума Teen Obsession. За да видите цялото съдържание и да станете част от нашето семейство, трябва да се регистрирате.
Добре дошли във форума Teen Obsession. За да видите цялото съдържание и да станете част от нашето семейство, трябва да се регистрирате.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortalПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Последвайте ни
Фен превод

Share
 

 Клуб Апокалиптика (Apocalyptica)

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Sweet Nightmare
Администратор
Sweet Nightmare


Брой мнения : 8510
Зодия : Телец Местожителство : София, България

Герой
Име: Кейтлин Сиймор
Раса: Демон
Клуб Апокалиптика (Apocalyptica) Empty
ПисанеЗаглавие: Клуб Апокалиптика (Apocalyptica)   Клуб Апокалиптика (Apocalyptica) Icon_minitimeВто Дек 28, 2010 3:07 pm#1

Клуб Апокалиптика (Apocalyptica) Apocalyptica

Апокалиптика (на английски: Apocalyptica) е финландска чело метъл група, в нея участват виолончелисти и от 2005 година барабанист. Трима от виолончелистите са завършили Сибелиус Академи в Хелзинки, Финландия. Музиката им съдържа елементи от класическа музика, нео-класически метъл, траш метъл и симфоничен метъл.

История

Апокалиптика е създадена през 1993 когато четирима виончелисти, се събират за да изпълняват кавъри на Металика в Сибелус-Академи. Те свирят на коледно парти където сред публиката е Кари Хунинен, работещ за компанията Зен Гарден Рекърдс. След като ги чува Кари ги поставя на челно място в Зен Гарден Рекърдс.
През 1996 Апокалиптика издават първият си албум, „Свирене на Металика от четири виолончела“, съдържащ кавъри на Металика изсвирени на виолончело. През 1998 излиза вторият им албум, Симфония на Инквизицията, продуциран от Хиили Хиилесмаа. Албумът съдържа отново кавъри на Металика, но също така и на Фейт Ноу Мор, Сепултура и Пантера. Групата решава да вкара и три свои оригинални парчета написани от Еика Топинен.
През 1999 Антеро Манинен напуска групата и е заменен от Перту Кивилааксо. През 2000 излиза третия албум, „Култ“, съдържащ 10 оригинални песни и 3 кавъра. За първи път има участие на вокали. През 2002 Макс Лиля напуска групата и отива в Хелвейн, оставя групата само с трима члена.
През 2003 излиза четвъртия албум, „Отражения“, който за първи път е от изцяло оригинални парчета на групата. Дейв Ломбардо от Слейър свири на барабаните в пет песни от албума. Той обаче няма възможността да участва с групата в турнето и за това е привлечен Мико Сирен.
През 2005 излиза пети албум, „Апокалиптика“. В него участват музиканти като Виле Вало от HIM, Лаури Илонен от Расмус и отново Дейв Ломбардо.
Апокалиптика издават своят шести албум, „Сблъсък на световете“, на 17 септември 2007. Продуциран е от Якоб Хелнер. Тил Линдеман от Рамщайн е гост вокалист за песента „Хелден“.
Юни 2008, по време на фестивала "Рок в Рио" в Лисабон, Апокалиптика изпълняват 5-тата симфония на Бетовен. Записват „Не ми пука“ с певеца на Три Дейс Грейс, Адам Гонтиер.

Дискография:


Plays Metallica by Four Cellos (1996)
Inquisition Symphony (1998)
Cult (2000)
Best of Apocalyptica (2002, Japan only)
Reflections (2003)
Apocalyptica (2005)
Amplified // A Decade of Reinventing the Cello (2006)
Worlds Collide (2007)
7th Symphony (2010)Изтегли

Изтегли Дискография

Апокалиптика в България

Група Апокалиптика е гостувала три пъти в България, като при първите две посещения изнася по два концерта в различни градове. Първото гостуване е през 1999 година в рамките на културната програма в Пловдив, когато градът е избран за съпътстваща европейска столица на културата. Групата изнася представление в античния театър. При това посещение е организиран и втори концерт, състоял се на 25 юни в Националния дворец на културата (НДК), София.
Второто посещение на групата е през 2006 година. Тогава музикантите имат представления на 1 юни в Каварна и на 4 юни в зала „Христо Ботев“ в София.
При третото си гостуване Апокалиптика изнася концерт на 31 май 2008 година, отново в град Каварна.


Последната промяна е направена от Sweet Nightmare на Пет Сеп 06, 2013 9:38 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://www.teenobsession.net
DannyRei
Победител
DannyRei


Брой мнения : 64
Зодия : Телец
Клуб Апокалиптика (Apocalyptica) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Клуб Апокалиптика (Apocalyptica)   Клуб Апокалиптика (Apocalyptica) Icon_minitimeСъб Май 28, 2011 1:28 pm#2

Прекрасни са, обичам да си ги пускам късно вечер или докато пиша.
Върнете се в началото Go down
black_raven
Посетител
black_raven


Брой мнения : 136
Зодия : Рак
Клуб Апокалиптика (Apocalyptica) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Клуб Апокалиптика (Apocalyptica)   Клуб Апокалиптика (Apocalyptica) Icon_minitimeСъб Май 28, 2011 4:19 pm#3

Много са добри. Правят страхотна музика. Когато ги чух за пръв път, ги въртях с дни.
Върнете се в началото Go down
Nightshade
Рп играч
Nightshade


Брой мнения : 246
Зодия : Скорпион
Клуб Апокалиптика (Apocalyptica) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Клуб Апокалиптика (Apocalyptica)   Клуб Апокалиптика (Apocalyptica) Icon_minitimeСъб Юни 18, 2011 12:22 pm#4

Отскоро ги слушам, но много ми харесват. Сигурно с месеци не можех да си изкарам от главата Not Strong Enough
Върнете се в началото Go down
Todomodo
Посетител
Todomodo


Брой мнения : 50
Клуб Апокалиптика (Apocalyptica) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Клуб Апокалиптика (Apocalyptica)   Клуб Апокалиптика (Apocalyptica) Icon_minitimeПет Мар 30, 2012 8:38 am#5

Имам цялата им дискография, страхотни са!
Върнете се в началото Go down
arwen_93
Best of the Best
arwen_93


Брой мнения : 2363
Зодия : Дева
Клуб Апокалиптика (Apocalyptica) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Клуб Апокалиптика (Apocalyptica)   Клуб Апокалиптика (Apocalyptica) Icon_minitimeНед Юни 24, 2012 7:39 pm#6

Обожавам ги, ненадминати са и са една от най-великите групи, които съм слушала някога
Върнете се в началото Go down
FacelessMachine
Рп играч
FacelessMachine


Брой мнения : 247
Зодия : Овен Местожителство : The Tardis

Герой
Име: Аарон Денис Питс
Раса: Вампир
Клуб Апокалиптика (Apocalyptica) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Клуб Апокалиптика (Apocalyptica)   Клуб Апокалиптика (Apocalyptica) Icon_minitimeВто Юли 31, 2012 10:04 am#7

За първи път научих за тях мисля че преди 6-7 години на една пейка и тогава ми пратиха две техни тесни и в продължение на седмици ги слушах нон стоп докато накрая не се насили да им изтегля дискографията (аз така правя - ако чуя една песен, която ми харесва и тегля цялата дискография) и почнах да ги слушам. В началото ми се сториха доста различни от общата маса, но не ми трябаше много време за да привикна със стила им. Мелодиие им са много завладяващи и могат да те накарат да потрепериш отвътре. Аз лично най вече докато ги слушах изпитвах някакъв копнеж.
Но ако трябва да съм честна не съм ги слушала от няколко години и наскоро почнах да ги слушам пак и ми се сториха... сякаш има прекалено малко песни Клуб Апокалиптика (Apocalyptica) 708279
Върнете се в началото Go down
SunshineRainbow
Best of the Best
SunshineRainbow


Брой мнения : 685
Зодия : Водолей
Клуб Апокалиптика (Apocalyptica) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Клуб Апокалиптика (Apocalyptica)   Клуб Апокалиптика (Apocalyptica) Icon_minitimeПет Окт 19, 2012 8:26 pm#8

Много талантливи музиканти, определено. Музиката им не е просто мелодия, а истинско изкуство. Слушам ги понякога.
Върнете се в началото Go down
rosenrot
Новак
rosenrot


Брой мнения : 36
Зодия : Овен
Клуб Апокалиптика (Apocalyptica) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Клуб Апокалиптика (Apocalyptica)   Клуб Апокалиптика (Apocalyptica) Icon_minitimeСъб Апр 20, 2013 3:21 pm#9

Това е любимата ми група. Отдавна ги харесвам, още от Cult. Досега не са ме разочаровали.
Харесва ми изключителното разнообразие на песните им - от нежни и лирични до тежки и брутални. И винаги звучат леко драматично.
А знаете ли, че челото е музикалният инструмент с най-близък тембър до човешкия глас? Това се чува в много от песните на Apocalyptika.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content


Клуб Апокалиптика (Apocalyptica) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Клуб Апокалиптика (Apocalyptica)   Клуб Апокалиптика (Apocalyptica) Icon_minitime#10

Върнете се в началото Go down
Върнете се в началото Go down
Страница 1 от 1

 Similar topics

-
» Клуб HIM
» Клуб Рот
» Клуб P!nk
» Клуб "+18"
» Клуб Еминем

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Off Topic :: Фен клубове-