Добре дошли във форума Teen Obsession. За да видите цялото съдържание и да станете част от нашето семейство, трябва да се регистрирате.
Добре дошли във форума Teen Obsession. За да видите цялото съдържание и да станете част от нашето семейство, трябва да се регистрирате.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortalПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Последвайте ни
Фен превод

Share
 

 За или против евтанизия на бездомните кучета?

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
sladi4koo
Best of the Best
sladi4koo


Брой мнения : 252
Местожителство : Мръсна София
За или против евтанизия на бездомните кучета? Empty
ПисанеЗаглавие: За или против евтанизия на бездомните кучета?   За или против евтанизия на бездомните кучета? Icon_minitimeВто Юни 19, 2012 2:30 pm#1

За или против евтанизия за бездомните кучета?
Според вас има ли решение на проблема ?
Държавата ли е виновна ?
Споделете!
Върнете се в началото Go down
Sweet Nightmare
Администратор
Sweet Nightmare


Брой мнения : 8510
Зодия : Телец Местожителство : София, България

Герой
Име: Кейтлин Сиймор
Раса: Демон
За или против евтанизия на бездомните кучета? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против евтанизия на бездомните кучета?   За или против евтанизия на бездомните кучета? Icon_minitimeВто Юни 19, 2012 2:58 pm#2

Не знам точно какво да си мисля. В момента съм бясна, докато гледам предаването на Милен Цветков. Йорданка Фандъкова му е виновна. Хората се обаждат и искат да кажат нещо, но не...ако не говорят против кмета на София, той ги прекъсва.
Та по темата. Аз много обичам кучетата, но не мисля, че е правилно да се разхождат по улиците, защото колкото и да са добри, все може да се случи да нападнат някой човек. Но разбира се, кучетата не са виновни. Хората са. Трябва да се направят повече кучешки приюти...но какво говоря, то няма за хората, та за кучетата ли?
Върнете се в началото Go down
http://www.teenobsession.net
arwen_93
Best of the Best
arwen_93


Брой мнения : 2363
Зодия : Дева
За или против евтанизия на бездомните кучета? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против евтанизия на бездомните кучета?   За или против евтанизия на бездомните кучета? Icon_minitimeВто Юни 19, 2012 4:05 pm#3

Съгласна съм със Sweet Nightmare, че хората са виновни, но проблема с бездомните кучета според мен може да се разреши само с евтаназия на кучетата, а също и с кастрация. Освен това трябва собствениците на изоставените кучета биват санкционирани за безхаберието си към животните, все пак повечето кучета са изоставени от стопаните си.
Върнете се в началото Go down
Christina.
Любител
Christina.


Брой мнения : 559
Зодия : Риби Местожителство : Пловдив
За или против евтанизия на бездомните кучета? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против евтанизия на бездомните кучета?   За или против евтанизия на бездомните кучета? Icon_minitimeСъб Юни 23, 2012 11:34 am#4

Против. Дори и да я приложат, проблемът няма да се разреши.
Върнете се в началото Go down
Sweet Nightmare
Администратор
Sweet Nightmare


Брой мнения : 8510
Зодия : Телец Местожителство : София, България

Герой
Име: Кейтлин Сиймор
Раса: Демон
За или против евтанизия на бездомните кучета? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против евтанизия на бездомните кучета?   За или против евтанизия на бездомните кучета? Icon_minitimeСъб Юни 23, 2012 11:40 am#5

Онзи ден се загледах в едно предаване на Енимал Планет. И там се казваше, че в Маями един от най-големите проблеми били бездомните кучета. И си имат хората зоо полиция, която обикаля и прибира бездомните кучета. Грижи се за тях, ако имат нужда от медицинска помощ, ваксини, всякакви такива и след това се дават в приюти, ако не са агресивни. Ние трябва да направим нещо подобно.
Освен това имаше един случай, в който издирваха някакъв, който биел котка в магазин. Щяха да го арестуват за насилие над животно. Една жена я хванаха, че изхвърля кучето си на улицата и я глобиха с 500 долара. Ето как хората се грижат за града си, хората и животните.
Това трябва да направим и ние, а не само да бездействаме и да се обвиняваме едни други. Всичко започва от хората, ако те не се вземат в ръце и не започнат да мислят хуманно, проблемът няма да се реши.
Върнете се в началото Go down
http://www.teenobsession.net
Джулиана Дейл Агнол
Рп играч
Джулиана Дейл Агнол


Брой мнения : 283
Зодия : Овен Местожителство : Sofia , Bulgaria

Герой
Име: Джулиана Дейл Агнол
Раса: Вампир
За или против евтанизия на бездомните кучета? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против евтанизия на бездомните кучета?   За или против евтанизия на бездомните кучета? Icon_minitimeСря Юни 27, 2012 10:06 am#6

Колкото и гадно да звучи, аз съм категорично ЗА евтаназията на бездомните кучета. Може би след няколко убити животинки хората ще започнат да се замислят преди да си вземат домашен любимец, а след като порасне да го изоставят. Предпочитам кучетата пред котките и ще ми е много мъчно, но предпочитам собствения си живот пред това кучетата да се нахранят с мен. Днес едно куче ухапа моя приятелка, затова съм доста настървена.. Все пак ако природозащитниците искат тези кучета да си ги приберат и да ги гледат като домашни.
Върнете се в началото Go down
swetim
Любител
swetim


Брой мнения : 885
Зодия : Везни Местожителство : София
За или против евтанизия на бездомните кучета? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против евтанизия на бездомните кучета?   За или против евтанизия на бездомните кучета? Icon_minitimeСря Юни 27, 2012 11:16 am#7

Аз съм твърдо ЗА! Няма друг начин, поне не и на този етап. Не може на всяка крачка да се разходжа бездомно куче, само в нашата държава го има това. Хората да се замислят малко и като си взимат кучета да ги гледат и да се грижат за тях, а не след време да ги изхвърлят на улицата. Бездомните кучета са опасни, не всичко, но по-голямата част от тях са и затова смятам, че това е единствения начин. То е ясно, че няма как изведнъж да изчезнат всички, но поне да се намали броят им.
Върнете се в началото Go down
JoInT{}MaNia4ka
Редовен
JoInT{}MaNia4ka


Брой мнения : 409
Зодия : Риби Местожителство : Плевен, България
За или против евтанизия на бездомните кучета? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против евтанизия на бездомните кучета?   За или против евтанизия на бездомните кучета? Icon_minitimeСря Юни 27, 2012 2:47 pm#8

Прочетох
всичките коментари и съм готова да коментирам.

Аз съм
ЗА и ПРОТИВ.


Сега ще
обясня.

И при
двата аргумента има смисъл. Подкрепям на всекиго мнението, защото той е прав в своето си изказване.

Мога да ви разкажа една потресаваща история, която ме се случи преди месец и половина и
преживях нещо, което не съм вярвала, че може някога да ми се случи.


История
на първото ми куче.

От 13 години отглеждам пинчера си. Казва се Кевин. Вече е стар и му е трудно де се придвижва. Да не говорим, че му е трудно и да се храни. Преди време, го водех всяка година на ветеринар, за да му прочистват устата, защото получаваше парадонтип. Това го има и при хората. Представлява зъбен камък, който е натрупан с времето и разширява венците, и от тях тече кръв. И така, всяка година аз го водех, почистваха зъбният камък и премахваха по някой зъб, който се е развалил и кучето го боли.
Беше ми голяма мъка да го гледам на масата, заспало и със система на лапичката. До последният път, когато го заведох, казаха ми да реша дали да му приложа отново тази операция, защото на възрастта на която беше кучето ми, оживяват 1 на 1000.
Представяте ли се?! Бях изпаднала в шок. Бях пред дилема. Дали да поема риска,
като го заведа. Кучето ми или щеше да е оживее или да умре. В крайна сметка
баща ми взе решението и рискувахме.

Кучето ми е все още живо, макар и вече онемощяло. Обичам го. Веднъж една
приятелка ме попита „Защо не го заведеш да го преспят? Виж как се мъчи!“, а аз
й отговорих „Как да заведа този живот, за да го унищожат, като аз го обичам и няма да издържа то да се отпусне в ръцете ми?! Всичко трябва да става по естествен път, както се раждаме, така и да умираме.“

Това е историята на старото ми кученце.


Сега ще
ви разкажа за другото си.

Преди
месец и половина…

На село
баба ми си гледаше едно кученце. Обикновено куче, ако щете го наречете
бездомно.

Това куче тя го обичаше повече от живота си. То спеше при нея. Баба го беше обучила толкова добре, че можеше да стане за дресьор. Толкова добро куче не бях виждала през живота си.
Съседите на баба ми и дядо ми, имат няколко кучета. Агресивни кучета.
В този ден собственикът опуска немската си овчарка и по ирония на съдбата, докопва кученцето на баба ми и го сдавя. Ето така, за удоволствие.
Разбира се, направих всичко възможно да спася кученцето. От града, заедно с майка ми, запалих колата и си отидох на село в тъмницата. Без много да се бавим, награбихме кученцето и се отправихме към града.
Никога няма да забравя как като си пристигнах на село и го погалих по главичката, то ме погледна и замята с опашка, сякаш нищо не го болеше. Поздравяваше ме. Казваше ми „Добре дошла“.
В начало не реагирах на поздрава му, но след време…
Всеки път щом се връщам към този спомен, започвам да плача…
Заведох го на ветеринар. Биха му инжекции и ми казаха, че ще живее.
Уви… това не стана.
До към 9 сутринта кучето беше живо. То прекара нощта при мен. Близо до леглото ми. Аз и мама му направихме легло и то си стоеше там. Опитваше се да ходи и пак се връщаше на мястото, което му бяхме отделили.
Както си спях, изведнъж се събудих, сякаш някой беше излял студена вода върху мен. Погледнах кучето и мъртвите му очи бяха вперени в моите собствени.
Отидох при него и го хванах за лапата. Мислех, че не виждам добре заради съня си, но не беше така. То беше умряло. И защо? Заради едно агресивно куче…
Прекарах целият си ден с плакане…
Смятам да пропусна някой от моментите, които допълнително преживях.
Баба плачеше. Отидох се на село бясна на хората и на тяхната некомпетентност относно животните.
Баба ме посрещна с въпроса „Къде ми е кученцето?“. Като малко дете. Сърцето ми се сви и побеснях още повече.
Причаках нещастника на онези кучета да се прибере и го извиках.
Говорих с него спокойно. Изслушах го. А после най-нагло му натрих носа.
Човекът беше на 40 годишен. Обясних му разликата между агресивно куче и куче пазач. Имах усещането, че обяснявам на 10 годишно дете как да „говори“ с кучето си.
Заплаших го. Казах му, че ми е много лесно да убия кучето му и да сме квит, но понеже вече има закон за това и могат да ме тикнат зад решетките, не ми се рискуваше. Казах му, че вместо аз да го убивам, е по-добре по законен път да се обадя на приютите и пред очите му да убият кучето му.
Поставих му условия.
До една седмица да е дал на баба ми малко кученце и да ми даде парите за разходите, които бяха отишли за вече мъртвото куче, или неговото щеше да умре.
Човекът беше в шок. Направих го на две стотинки.
Аз твърдо мога да заявя, че разбирам от кучета и зная как да се отнасям с тях. Знам как да ги обуча и възпитавам.
Още на другият ден този човек донесе Голдън Ретрийвър и ми плати разходите.
Баба си взе друго куче, което се оказа, че е син на мъртвото й. Ретрийвърът
го взех с мен и сега го гледам. Невероятно умно куче е.


Искам да
ви кажа, че кучетата не се раждат агресивни. Хората правят кучетата такива. Има си техники, които не смятам да ви казвам.

Те се раждат невинни, също като хората.
Бездомни кучета има заради хората. Такива хора, които се отнасят по такъв начин с животните искам саморъчно да ги убия. Ненавиждам такива хора.
Също така ми е направило впечатление, че хора които заявяват, че искат точно
определена порода куче, се оказват най-лошите стопани.

Сами се направете сметката. Както децата са отражение на родителите си по обноски, така и домашният любимец е отражение на стопанина си.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content


За или против евтанизия на бездомните кучета? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против евтанизия на бездомните кучета?   За или против евтанизия на бездомните кучета? Icon_minitime#9

Върнете се в началото Go down
Върнете се в началото Go down
Страница 1 от 1

 Similar topics

-
» За или против вечният живот?
» Окупацията на студентите - За или Против?
» За или против отмъщението?
» Седмична дискусия - За или против забраната за пушене в заведенията?
» Реалити шоута - За или Против?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Off Topic :: Седмични дискусии-