Добре дошли във форума Teen Obsession. За да видите цялото съдържание и да станете част от нашето семейство, трябва да се регистрирате.
Добре дошли във форума Teen Obsession. За да видите цялото съдържание и да станете част от нашето семейство, трябва да се регистрирате.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortalПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Последвайте ни
Фен превод

Share
 

 За или против отмъщението?

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Sweet Nightmare
Администратор
Sweet Nightmare


Брой мнения : 8510
Зодия : Телец Местожителство : София, България

Герой
Име: Кейтлин Сиймор
Раса: Демон
За или против отмъщението? Empty
ПисанеЗаглавие: За или против отмъщението?   За или против отмъщението? Icon_minitimeНед Ное 25, 2012 7:07 pm#1

Във форума се повдигна една интересна тема - Безсмислено ли е отмъщението или това е начин за освобождение?
Е, споделете какво мислите по въпроса.


Последната промяна е направена от Sweet Nightmare на Пон Дек 10, 2012 8:03 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://www.teenobsession.net
elizabetta_90
Best of the Best
elizabetta_90


Брой мнения : 2049
Зодия : Скорпион
За или против отмъщението? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против отмъщението?   За или против отмъщението? Icon_minitimeНед Ное 25, 2012 7:27 pm#2

Еми с PreslavNeev доста поспорихме по този въпрос и единственото,което разбрахме беше,че е по-зряло да не отмъщаваш или поне аз разбрах горе-долу това...и отстъпих с потъпкано самочувствие,напълно обезоръжена срещу неговите доводи и начин на разсъждаване Big Smile Tongue Out
Върнете се в началото Go down
Sweet Nightmare
Администратор
Sweet Nightmare


Брой мнения : 8510
Зодия : Телец Местожителство : София, България

Герой
Име: Кейтлин Сиймор
Раса: Демон
За или против отмъщението? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против отмъщението?   За или против отмъщението? Icon_minitimeНед Ное 25, 2012 7:52 pm#3

Аз пък не бих казала, че съм много съгласна и с него.
Прочетох доводите и на двама ви и всяка една гледна точка си имаше своите плюсове и минуси. И все пак, както казах "гледна точка", всеки има право на такава. Това, че твоята не се препокрива с неговата, не означава, че тя е грешна и трябва да отстъпваш.
Много съм съгласна с теб, че дори и неговата пасивна реакция е някакъв вид отмъщение. Съзнателно или не, ти си връщаш на онзи, който е постъпил зле с теб.
И все пак съм на мнение, че не трябва да отвръщаш агресивно, защото така се принизяваш до неговото ниво.
Когато някой ти направи нещо лошо, ти трябва да се изправиш с високо вдигната глава и да им отмъстиш с това, което си постигнала.
Върнете се в началото Go down
http://www.teenobsession.net
elizabetta_90
Best of the Best
elizabetta_90


Брой мнения : 2049
Зодия : Скорпион
За или против отмъщението? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против отмъщението?   За или против отмъщението? Icon_minitimeНед Ное 25, 2012 7:59 pm#4

Много благодаря за подкрепата hug ,напълно съм съгласна с теб,но за моя най-голямо съжаление често реагирам инстинктивно и напълно необмислено,което е голяма пречка ,ако като мен след 5 минути цупене вече си в чисто ново настроение и си загърбил проблемите ,но човека,с когото си спорил не е... Big Smile
Върнете се в началото Go down
Sweet Nightmare
Администратор
Sweet Nightmare


Брой мнения : 8510
Зодия : Телец Местожителство : София, България

Герой
Име: Кейтлин Сиймор
Раса: Демон
За или против отмъщението? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против отмъщението?   За или против отмъщението? Icon_minitimeНед Дек 09, 2012 5:58 pm#5

Според мен има прекалено много хора, които се опитват да ти навредят, за да си губиш времето в безмислено отмъщение. Както казват хората "Всичко се връща".
Върнете се в началото Go down
http://www.teenobsession.net
PreslavNeev
Модератор
PreslavNeev


Брой мнения : 6127
Зодия : Телец Местожителство : unknown

Герой
Име: James Cooper
Раса: Човек
За или против отмъщението? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против отмъщението?   За или против отмъщението? Icon_minitimeНед Дек 09, 2012 8:27 pm#6

Exactly !!!
Върнете се в началото Go down
http://neevaddiction.wordpress.com/
Rositta
Модератор
Rositta


Брой мнения : 1025
Зодия : Близнаци Местожителство : Там където желаеш да си, но не можеш да бъдеш...

Герой
Име: Пейн
Раса: Вампир
За или против отмъщението? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против отмъщението?   За или против отмъщението? Icon_minitimeНед Дек 09, 2012 11:35 pm#7

Няма за или против. Това си зависи от мисленето и реакцията на човек. Да, разбира се доста по-зряло е да подтиснеш чувството за отмъщение и да замълчиш, но понякога е добре някои хора да се поставят на определено място защото никой не може да те тъпче с или без причина и тогава отмъщението е приемливо, иначе е детска постъпка породена от импулсивна реакция. Smile Лично мнение.
Върнете се в началото Go down
Bubole4eKle4e
Best of the Best
Bubole4eKle4e


Брой мнения : 5478
Зодия : Близнаци Местожителство : София
За или против отмъщението? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против отмъщението?   За или против отмъщението? Icon_minitimeСъб Яну 05, 2013 11:14 am#8

Интересна тема. Според мен никой не може да те тъпче, а ти да си мълчиш, но пък от друга страна не е и хубаво да отвръщащ с агресия породена от тъпите действия на някой друг. Затова по-добре да се стараем да не се забъркваме в ситуации в които да ни се налага да отмъщаваме.
Върнете се в началото Go down
http://darkside.bulgarianforum.net/forum
R.I.P.
Модератор
R.I.P.


Брой мнения : 65
Зодия : Лъв Местожителство : На изток от слънцето и на запад от луната.

Герой
Име: Джейн Уиткъм.
Раса: Дух
За или против отмъщението? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против отмъщението?   За или против отмъщението? Icon_minitimeСря Яну 30, 2013 2:13 pm#9

Така... Първо изчетох всички коментари и със всички съм съгласна. Но все пак си имам и аз една моя хипотеза. Или няколко...
Така е всичко се връща, но въпроса е кога? Наистина бих искала да видя как на някой му се връща всичко сторено и най-добрият начин е като сам му го причиниш, но все пак не трябва да падаме до тяхното ниво, нали? Честно да Ви кажа, обаче това "нека не падаме на тяхното ниво" никога не ме удовлетворявало.
Така че има 2 варианта.
1: Чаках и всичко ще им се върне, но има опасност да не го видиш.
2: Падаш на тяхното ниво и им показваш какво е там долу.
Зависи от ситуацията и човека!
Върнете се в началото Go down
Medi
Best of the Best
Medi


Брой мнения : 691
Зодия : Рак Местожителство : Yakoruda, Blagoevgrad,Bylgaria

Герой
Име:
Раса:
За или против отмъщението? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против отмъщението?   За или против отмъщението? Icon_minitimeПон Май 13, 2013 1:37 pm#10

аз мисля, че няма смисъл от отмъщение, всичко се връща рано или късно

И както се казва има Бог , той забавя, но не забравя
Върнете се в началото Go down
PreslavNeev
Модератор
PreslavNeev


Брой мнения : 6127
Зодия : Телец Местожителство : unknown

Герой
Име: James Cooper
Раса: Човек
За или против отмъщението? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против отмъщението?   За или против отмъщението? Icon_minitimeПон Май 13, 2013 6:37 pm#11

За или против отмъщението? 6186497r

Днес се натъкнах на това и се сетих за твоя коментар Big Smile с който съм напълно съгласен Tongue Out
Върнете се в началото Go down
http://neevaddiction.wordpress.com/
Sponsored content


За или против отмъщението? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За или против отмъщението?   За или против отмъщението? Icon_minitime#12

Върнете се в началото Go down
Върнете се в началото Go down
Страница 1 от 1

 Similar topics

-
» Реалити шоута - За или Против?
» За или против вечният живот?
» Окупацията на студентите - За или Против?
» За или против евтанизия на бездомните кучета?
» Седмична дискусия - За или против забраната за пушене в заведенията?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Off Topic :: Седмични дискусии-