Добре дошли във форума Teen Obsession. За да видите цялото съдържание и да станете част от нашето семейство, трябва да се регистрирате.
Добре дошли във форума Teen Obsession. За да видите цялото съдържание и да станете част от нашето семейство, трябва да се регистрирате.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortalПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Последвайте ни
Фен превод

Share
 

 Дан Браун

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
al1ce
Фен
al1ce


Брой мнения : 2073
Зодия : Дева
Герой
Име: Рейвън Хейли
Раса: вампир
Дан Браун Empty
ПисанеЗаглавие: Дан Браун   Дан Браун Icon_minitimeЧет Май 19, 2011 9:11 am#1

Дан Браун 3357261M

Биография:
Дан Браун (на английски: Dan Brown) е известен американски писател на трилъри. Най-четените му романи са Шифърът на Леонардо, Шестото клеймо и Изгубеният символ. Често е критикуван от радикални последователи на християнството. Книгите са му преведени на 51 езика по целия свят.
Роден е на 22 юни 1964 г. в Ексътър, Ню Хампшър и е най-възрастния от три деца. Неговата майка Констанс (Conny) е професионален музикант, тя свири на орган в църква.Неговият баща е професор по математика.
Дан Браун се дипломира през 1982 година в колежа Амхърст където е бил член на Psi Upsilon братство. Браун се премества от родния си град в Ню Хампшър през 1993 година. Цифрова крепост е била публикувана през 1998 година. Романът няма голям успех с тираж едва 10 000 копия. Но идва ред на Шифърът на Леонардо, който се превръща в бестселър и е една от най-популярните книги на всички времена с повече от 81 милиона продадени копия до 2010 г. По книгата е създаден и филм който също става много популярен. От Изгубеният символ пък са продадени 1 млн. копия само първия ден след излизането на книгата на пазара, което я превръща в абсолютен рекордьор в света за всички времена в това отношение, като цели 6,5 млн. екземпляра е само първия тираж (5 млн. в Северна Америка и 1,5 млн. във Великобритания).Съпругата на Дан Браун, Блит, историк на изкуствата и художкик-съдейства за неговите изследвания и го придружава по време на честите му изледователски пътувания, включително в Париж, където те прекарват известно време в Лувъра във връзка с трилъра му Шифърът на Леонардо.

Романи:
Цифрова крепост 1997
Шестото клеймо 2000
Метеоритът 2001
Шифърът на Леонардо 2003
Изгубеният символ 2009
Върнете се в началото Go down
????
avatar


Дан Браун Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дан Браун   Дан Браун Icon_minitimeЧет Май 19, 2011 8:38 pm#2

Този автор е един от любимите ми. Имам някои от книгите му, а останалите съм ги чела и слушала. Той е един невероятен писател.
Върнете се в началото Go down
????
avatar


Дан Браун Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дан Браун   Дан Браун Icon_minitimeСъб Май 21, 2011 7:51 pm#3

Един от любимите ми автори. Може да те изправи на нокти и да те държи така до последната страница.
Върнете се в началото Go down
al1ce
Фен
al1ce


Брой мнения : 2073
Зодия : Дева
Герой
Име: Рейвън Хейли
Раса: вампир
Дан Браун Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дан Браун   Дан Браун Icon_minitimeСъб Май 21, 2011 8:28 pm#4

Аз също много харесвам стила му на писане .. Дан Браун е един от любимите ми автори , специално си купих " Изгубения символ " , уникална книга ..
Върнете се в началото Go down
????
avatar


Дан Браун Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дан Браун   Дан Браун Icon_minitimeСъб Май 21, 2011 8:46 pm#5

Аз за момента имам само Ангели и Демон, сори Шестото Клеймо и винаги си го препрочитам.
Върнете се в началото Go down
DannyRei
Победител
DannyRei


Брой мнения : 64
Зодия : Телец
Дан Браун Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дан Браун   Дан Браун Icon_minitimeСъб Май 28, 2011 1:06 pm#6

На мен ми подариха Ангели и Демони за рождения ден преди 2, 3 години и бях страшно щастлива, защото ми я и подариха в оригинал на английски. А преди това си взех и Шифъра. Страшно увлекателен е, беше ми малко трудно от начало, но благодарение на него си и до усъвършенствах английския.
Върнете се в началото Go down
black_raven
Посетител
black_raven


Брой мнения : 136
Зодия : Рак
Дан Браун Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дан Браун   Дан Браун Icon_minitimeСъб Май 28, 2011 3:58 pm#7

И аз се присъединявам към фен клуба! Страхотан е. "Шифърът на Леонардо" и "Шестото клеймо" са едни от най-добрите книги, които съм чела някога, а съм чела доста.
Върнете се в началото Go down
Thэ Dark Girl
Посетител
Thэ Dark Girl


Брой мнения : 68
Зодия : Близнаци Местожителство : В сенките
Дан Браун Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дан Браун   Дан Браун Icon_minitimeСъб Май 28, 2011 5:00 pm#8

Дан Браун е един от най - добрите писатели, които някога са съществували. Стилът му е увлекателен, може да те държи в напрежение и винаги да те изненадва. Любимата ми негова книга е "Шифърът на Леонардо".
Върнете се в началото Go down
????
avatar


Дан Браун Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дан Браун   Дан Браун Icon_minitimeНед Юни 19, 2011 6:48 pm#9

Няма равен. Всяка негова книга е шедьовър. Обожавам Шестото Клеймо
Върнете се в началото Go down
poli
Редовен
poli


Брой мнения : 175
Зодия : Везни
Дан Браун Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дан Браун   Дан Браун Icon_minitimeЧет Юли 14, 2011 8:23 pm#10

Уникален е. Страшно увлекателно представя историятя. Държи те в напрежение до края.
Върнете се в началото Go down
Vivian
Модератор
Vivian


Брой мнения : 351
Зодия : Дева Местожителство : Hell
Дан Браун Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дан Браун   Дан Браун Icon_minitimeСря Ное 02, 2011 4:51 pm#11

Страхотен автор.Първата му книга, която прочетох, беше "Метеоритът" и си я купих от една бензиностанция по пътя за Банско. Прочетох я на един дъх, а след това за отрицателно време се сдобих и с останалите му книги. Пише страхотно, а историите му те карат да четеш със затаен дъх до края. Все още ми е трудно да преценя коя е най-добрата му книга, но със сигурност чакам да напише следващата си.
Върнете се в началото Go down
Rain
HBIC
Rain


Брой мнения : 885
Зодия : Близнаци
Дан Браун Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дан Браун   Дан Браун Icon_minitimeЧет Ное 24, 2011 5:09 pm#12

Много интересен и завладяващ автор, който те кара да потънеш в напрежение и със затаен дъх да прелистващ страниците.
Върнете се в началото Go down
http://irinapenevawritings.wordpress.com/
Vivian
Модератор
Vivian


Брой мнения : 351
Зодия : Дева Местожителство : Hell
Дан Браун Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дан Браун   Дан Браун Icon_minitimeВто Дек 27, 2011 6:59 am#13

Страхотен автор! Имам му всички книги и просто нямам думи за тях! Неповторими са! Просто човекът няма равен в жанра си! Представя нещата страхотно, действието не е бавно и мудно, за да те кара да заспиш, а те държи в напрежение през цялата книга! Някой да знае дали скоро ще има нещо ново от него? Последната му книга си я взех преди две години за Коледа и от тогава...тъмна нощ... а просто си умирам за нещо новичко от Дан Браун..
Върнете се в началото Go down
Book Lover
Посетител
Book Lover


Брой мнения : 53
Зодия : Водолей
Дан Браун Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дан Браун   Дан Браун Icon_minitimeСъб Окт 06, 2012 10:15 am#14

Няма равен!
Върнете се в началото Go down
SunshineRainbow
Best of the Best
SunshineRainbow


Брой мнения : 685
Зодия : Водолей
Дан Браун Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дан Браун   Дан Браун Icon_minitimeЧет Окт 18, 2012 12:11 am#15

Ето това вече един наистина интелигентен автор. Дан Браун знае как да пише, за да привлече общественото внимание и може да накара хората да си купят книгите му. Които книги може и да не са литературни шедьоври, но със сигурност са пълни с много полезна информация.
Върнете се в началото Go down
zizimosi
Новак
zizimosi


Брой мнения : 20
Зодия : Везни
Дан Браун Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дан Браун   Дан Браун Icon_minitimeНед Апр 14, 2013 3:38 pm#16

Много са хубави книгите на Дан Браун! Много действие, много информация и винаги някаква загадка - какво повече му трябва на човек Smile Всичките му книги съм ги чела на един дъх, без почивка!
Върнете се в началото Go down
Christina.
Любител
Christina.


Брой мнения : 559
Зодия : Риби Местожителство : Пловдив
Дан Браун Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дан Браун   Дан Браун Icon_minitimeПон Юли 29, 2013 8:53 am#17

Доста е комерсиален, но книгите му наистина са интересни. Чела съм почти всичките му. Smile
Върнете се в началото Go down
nikoleta
Best of the Best
nikoleta


Брой мнения : 42
Зодия : Рак
Дан Браун Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дан Браун   Дан Браун Icon_minitimeПон Ное 25, 2013 8:23 pm#18

Чела съм 3 негови книги и ми допада заплетеността на случаите, успява да събуди интерес и да те държи в напрежение. Допада ми доста и смятам да продължа да чета негови книги
Върнете се в началото Go down
Sponsored content


Дан Браун Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дан Браун   Дан Браун Icon_minitime#19

Върнете се в началото Go down
Върнете се в началото Go down
Страница 1 от 1

 Similar topics

-
» Сандра Браун
» До краен предел - Сандра Браун

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Светът на книгите :: Автори-